Kim jesteśmy?

Nasza przygoda z plakatem zaczęła się w latach 90., gdy większość nastolatków zbierała postery z BRAVO 🙂
Lata później, w 2009 roku, już po studiach, zdecydowałyśmy się sprowadzić do Polski koperty kulturalne Don’t Panic.
To kultowe brytyjskie wydawnictwo zajmowało się promowaniem artystów, którym oddawało przestrzeń na składanym plakacie, kolportowanym wewnątrz kopert.
Taki plakat zaprojektował dla Don’t Panic m.in. Banksy, Smit, Buff Monster czy David Shrigley.
Koperty Don’t Panic były obecne w Polsce w latach 2010-2015, goszcząc na swoich plakatach takich artystów jak NAWER, Otecki, Sainer i Bezt z ETAM Cru czy WILQ Superbohater.

Pierwsze Targi Plakatu to 2012 rok, gdy w towarzystwie znajomych ilustratorów i ich prac zorganizowałyśmy wyprzedaż kolekcjonerskich egzemplarzy plakatów.
Z małej, kameralnej imprezy zrodziły się cykliczne spotkania, które kilka lat później przeniosły się z Krakowa do Warszawy i zaczęły gromadzić wokół siebie tysiące fanów plakatów i wielkoformatowych ilustracji.
Targi Plakatu są miejscem spotkań dobrego dizajnu z jego odbiorcami i twórcami. To także strefa naszych Partnerów, którzy prezentują Wam najnowsze technologie i sprzęt niezbędny do pracy grafika.

Od grudnia 2020 roku nasze portfolio projektów powiększyło się o webinary i sklep online, w którym kupicie plakaty i ilustracje bezpośrednio od artystów

Honorowym patronem Targów Plakatu od 2015 roku jest Andrzej Pągowski – artysta grafik, autor ponad tysiąca kultowych plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie swoje umiejętności i talenty kształtował w pracowni prof. Waldemara Świerzego. Propagator i znawca polskiej szkoły plakatu 

~ Karolina & Gosia

Historyczne zdjęcia z targów

SKLEP TARGI PLAKATU